top of page

PROCES PROJEKTOWY 

pobrane.png

Analiza potrzeb

01

W pierwszej kolejności chcemy poznać potrzeby Klienta: jaki tryb życia prowadzi, co lubi, w jakich wnętrzach czuje się najlepiej i co możemy zrobić, by stworzyć dla niego najlepszą przestrzeń. Pierwsze spotkanie ma na celu wzajemne poznanie siebie, tematu projektu i budżetu inwestycji.

Inwentaryzacja

02

Szczegółowe przedstawienie rzeczywistego stanu obiektu w formie pomiarów oraz dokumentacji fotograficznej, niezbędne do wykonania projektu wnętrza.

inwentaryzacja_edited.jpg

Koncepcja funkcjonalna

03

Według nas najważniejszy etap projektowy, w którym poszukujemy najbardziej optymalnej wersji układu funkcjonalnego, który maksymalnie wykorzysta potencjał przestrzeni i będzie odpowiadał potrzebom użytkowników.
W efekcie powstają 2-3 warianty aranżacji wnętrza w formie rzutów 2D z rozmieszczeniem ścian działowych i mebli.

Schemat estetyki-moodboard

04

Plansze bazujące na zdjęciach inspiracji, określające charakter przestrzeni, kolorystykę i materiały.

Dzięki złożeniu wszystkich tych elementów możemy w najlepszy sposób sprecyzować ostateczny wygląd wnętrza.

Double Sink

Wizualizacje

05

Na podstawie przyjętych we wcześniejszych etapach  wyborów: kolorystyki, wyposażenia i oświetlenia tworzymy model 3D wnętrza 

tak, by w najlepszy sposób pokazać jak finalnie będzie wyglądało.

Projekt wykonawczy

06

Po zaakceptowanej etapu koncepcji i wizualizacji wykonujemy szczegółowy projekt wykonawczy, który zawiera wszystkie niezbędne rysunki potrzebne ekipie wykonawczej i innym branżystom.
Dzięki wysokiej szczegółowości, dokładności i precyzji projektów realizacja odbywa się zgodnie z przyjętymi założeniami i wysoką dbałością o każdy detal.

Meetup with interior designer
Image by NORTHFOLK

Kosztorys

07

Wykonujemy szczegółowe zestawienia ilościowe materiałów i wyposażenia niezbędne do sporządzenia wyceny.

Na podstawie szczegółowego projektu i wcześniej ustaslonego budżetu powstaje kosztorys. Pomagamy w zebraniu wszystkich ofert na wybrane materiały, wyposażenie i wykonawstwo. Bazujemy na sprawdzonych firmach i specjalistach. 

Realizacja i nadzór autorski

08

Kolejny kluczowy etap to realizacja, której odpowiedni przebieg gwarantuje nadzór autorski. Polega on na nadzorowaniu procesu wykonawczego na budowie, kontakcie z podwykonawcami oraz kontrolowaniu jakości wykonywanych prac. Wszelkie problemy wynikające z procesu wykonawczego rozwiązywane są na bieżąco, dzięki czemu remont trwa szybciej i sprawniej.

Installing Laminated Floor
Image by Jozsef Hocza

Odbiór i zakończenie prac

09

Ostatni z etapów projektu, podczas którego  sprawdzana jest praca wykonawcza pod względem jakości i zgodności z projektem.

Po zakończeniu prac wykonywana jest profesjonalna sesja zdjęciowa wnętrza.

bottom of page